Geolocation Field (8.x-3.14) - en to cy translation catalogue (54 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enable
cy: Galluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: On
cy: Ymlaen

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Version
cy: Fersiwn

en: Size
cy: Maint

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: none
cy: dim

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Font Size
cy: Maint ffont

en: Small
cy: Bach

en: Large
cy: Mawr

en: Format
cy: Fformat

en: Region
cy: Rhanbarth

en: Advanced settings
cy: Gosodiadau uwch

en: Options
cy: Dewisiadau

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Location
cy: Lleoliad

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: General
cy: Cyffredinol

en: Color
cy: Lliw

en: Position
cy: Lleoliad

en: City
cy: Tref

en: Postal code
cy: Cod Post

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Style
cy: Arddull

en: Font Family
cy: Teulu Ffont

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Apply
cy: Ceisio

en: Package
cy: Pecyn

en: Offset
cy: Ongli

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: Displays
cy: Yn arddangos

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Select which display or displays this should attach to.
cy: Dewis pa arddangosiad neu arddangosiadau y dylai hwn ei atodi iddo.

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
