Geolocation Field (8.x-3.5) - en to oc translation catalogue (73 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: none
oc: pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Top
oc: Naut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Anchor
oc: Ancòra

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Options
oc: Opcions

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Bottom
oc: Bas

en: Url
oc: URL

en: Location
oc: Emplaçament

en: Term
oc: Tèrme

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Address
oc: Adreça

en: Background color
oc: Color de rèireplan

en: Padding
oc: Emplenatge

en: Position
oc: Posicion

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Latitude
oc: Latitud

en: Longitude
oc: Longitud

en: Google Maps API Key
oc: Clau de la Google Maps API

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full
oc: Complet

en: Token
oc: Geton (token)

en: Countries
oc: Païses

en: API key
oc: Clau API

en: Feature
oc: Foncionalitat

en: Minimum height
oc: Nautor minimala

en: Minimum width
oc: Largor minimala

en: Default map type
oc: Tipe de mapa per defaut

en: Controls
oc: Contraròtles

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Style
oc: Estil

en: Standard
oc: Estandard

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Apply
oc: Aplicar

en: Relationship type
oc: Tipe de relacion

en: Synchronization
oc: Sincronizacion

en: Postal Code
oc: Còde Postal

en: Offset
oc: Decalatge

en: Data
oc: Donadas

en: About
oc: A prepaus

en: Direction
oc: Direccion

en: Maximum height
oc: Nautor maximala

en: Maximum width
oc: Largor maximala

en: Displays
oc: Afichatges

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: Select which display or displays this should attach to.
oc: Seleccionatz a quel(s) afichatge(s) aquò deu s'estacar.

en: - All -
oc: - Tot -

en: Styles
oc: Estils

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: Master
oc: Maître
