Geolocation Field (8.x-3.8) - en to is translation catalogue (68 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Prefix
is: Forskeyti

en: Content
is: Innihald

en: Value
is: Gildi

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Enable
is: Virkja

en: Enabled
is: Virkt

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Version
is: Útgáfa

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: North
is: Norður

en: East
is: Austur

en: South
is: Suður

en: West
is: Vestur

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Font Size
is: Leturstærð

en: Top
is: Toppur

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Icon
is: Táknmynd

en: Format
is: Stílsnið

en: URL
is: vefslóð

en: Region
is: Svæði

en: Anchor
is: Akkeri

en: Advanced settings
is: Ítarlegar stillingar

en: Components
is: Íhlutir

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Options
is: Möguleikar

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Url
is: Vefslóð

en: Off
is: Af

en: Location
is: Staðsetning

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Term
is: Hugtak

en: API Key
is: API Lykill

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Address
is: Heimilisfang

en: General
is: Almennt

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Color
is: Litur

en: Position
is: Staðsetning

en: City
is: Borg

en: Postal code
is: Póstnúmer

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Countries
is: Lönd

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Style
is: Stíll

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Apply
is: Virkja

en: About
is: Um

en: Direction
is: Stefna

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
