Geolocation Field (8.x-3.9) - en to gu translation catalogue (50 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Prefix
gu: પૂર્વાગ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Small
gu: નાનું

en: Large
gu: મોટું

en: Region
gu: ક્ષેત્ર

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Bottom
gu: નીચે

en: Location
gu: સ્થાન

en: Width
gu: પહોળાઈ

en: Height
gu: ઊંચાઈ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Background color
gu: પૃષ્ઠભૂમિ રંગ

en: Color
gu: રંગ

en: Destination
gu: લક્ષ્યસ્થાન

en: Option
gu: વિકલ્પ

en: City
gu: શહેર

en: Latitude
gu: અક્ષાંશ

en: Longitude
gu: રેખાંશ

en: km
gu: કિ.મી.

en: Minimum height
gu: ઓછામાં ઓછી ઊંચાઈ

en: Minimum width
gu: ઓછામાં ઓછી પહોળાઈ

en: Map
gu: નકશો

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: Standard
gu: પ્રમાણભૂત

en: Top left
gu: ઉપર ડાબી બાજુ

en: Top right
gu: ઉપર જમણું બાજુ

en: Default value
gu: મૂળભૂત કિંમત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Data
gu: માહિતી

en: About
gu: વિશે

en: Route
gu: માર્ગ
