GeSHi Filter for syntax highlighting (8.x-1.1) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Settings
ca: Paràmetres

en: All
ca: Tot

en: Code
ca: Codi

en: Filters
ca: Filtres

en: Do nothing
ca: No facis res

en: Default language
ca: Llengua predeterminada

en: Languages
ca: Llengües

en: No highlighting
ca: Sense ressaltar

en: Source code
ca: Codi font

en: text formats
ca: formats de text

en: Filter HTML
ca: Filtra HTML

en: text format
ca: format de text
