GeSHi Filter for syntax highlighting (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Settings
pt: Definições

en: All
pt: Todos

en: Code
pt: Código

en: Filters
pt: Filtros

en: Default language
pt: Idioma predefinido

en: Languages
pt: Idiomas

en: You can also define the language specific tags here.
pt: Você também pode definir as tags específicas do idioma aqui.

en: Source code
pt: Código fonte

en: download method
pt: método de descarga

en: text formats
pt: formatos de texto

en: Filter HTML
pt: Filtrar HTML

en: text format
pt: formato de texto
