GeSHi Filter for syntax highlighting (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Language
tr: Dil

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Settings
tr: Ayarlar

en: All
tr: Tümü

en: Code
tr: Kod

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Languages
tr: Diller

en: As plain text
tr: Düz metin olarak

en: normal line numbers
tr: normal satır sayıları

en: Source code
tr: Kaynak kodu

en: text formats
tr: metin biçimleri

en: Filter HTML
tr: HTML'yi Süz

en: text format
tr: metin biçimi
