GeSHi Filter for syntax highlighting (8.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Language
hu: Nyelv

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Settings
hu: Beállítások

en: All
hu: Mind

en: Code
hu: Kód

en: Filters
hu: Szűrők

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Languages
hu: Nyelvek

en: No highlighting
hu: Nincs kiemelés

en: Source code
hu: Forráskód

en: About
hu: Leírás

en: download method
hu: letöltési mód

en: text formats
hu: szövegformátumok

en: Filter HTML
hu: HTML szűrés

en: text format
hu: szövegformátum
