Gesso (4.3.0) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Core
hi: कोर

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: This field is required.
hi: यह फील्ड जरूरी है

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Show
hi: दिखाये

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Preface
hi: प्राक्कथन

en: mobile
hi: चलनशील

en: Page top
hi: पृष्ठ का शीर्ष

en: Page bottom
hi: पृष्ठ के नीचे

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Postscript
hi: अनुलेख
