Gesso (5.3.0) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Remove
fa: حذف

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: Help
fa: راهنما

en: Back to top
fa: بازگشت به بالا

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: This field is required.
fa: این فیلد اجباری است.

en: Details
fa: جزئیات

en: Both
fa: هردو

en: Last
fa: آخرین

en: Down
fa: پایین

en: First
fa: اولین

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Style
fa: سبک

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه
