Gesso (5.3.2) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Size
fr: Taille

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Help
fr: Aide

en: Back to top
fr: Remonter

en: Before
fr: Avant

en: After
fr: Après

en: Back to Top
fr: Retour en haut de Page

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Custom
fr: Personnalisé

en: This field is required.
fr: Ce champ est requis.

en: Details
fr: Détails

en: Both
fr: Les deux

en: Last
fr: Dernier

en: Down
fr: Bas

en: First
fr: Premier(e)

en: Buttons
fr: Boutons

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Next page
fr: Page suivante

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Subscribe to @title
fr: S'abonner à @title

en: A theme with that name already exists. The machine-readable name must be unique.
fr: Un thème portant ce nom existe déjà. Le nom-système doit être unique.

en: Icon Link
fr: Lien d'icône

en: Last page
fr: Dernière page

en: Close menu
fr: Fermer le menu

en: Selected:
fr: Sélectionné :

en: First page
fr: Première page
