Gesso (8.x-2.1) - en to ro translation catalogue (21 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Core
ro: Nucleu

en: Page
ro: Pagina

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Details
ro: Detalii

en: Show
ro: Arată

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Hide
ro: Ascunde

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: mobile
ro: mobil

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: List additional actions
ro: Afișați acțiunile suplimentare

en: First page
ro: Prima pagină

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
