Gesso (8.x-3.2) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Core
uk: Ядро

en: Page
uk: Сторінка

en: This field is required.
uk: Це поле - обов’язкове.

en: Details
uk: Подробиці

en: Show
uk: Показати

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Hide
uk: Приховати

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: mobile
uk: мобільний

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: desktop
uk: робочий стіл

en: A theme with that name already exists. The machine-readable name must be unique.
uk: Тема з такою назвою вже існує. Машинна назва має бути унікальною.

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: List additional actions
uk: Список додаткових дій

en: First page
uk: Перша сторінка

en: tablet
uk: планшет

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key
