GetResponse Forms (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Add
hi: जोड़ें

en: Path
hi: मार्ग

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Mode
hi: प्रकार

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Weight for new field
hi: नए क्षेत्र के लिए वजन

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन
