Geysir (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: About
nl: Over

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Are you sure you want to delete #@delta of @field of %label?
nl: Weet u zeker dat u #@delta van @field van %label wilt verwijderen?

en: Javascript is required for this functionality to work properly.
nl: Javascript is vereist om deze functionaliteit te gebruiken.

en: Geysir introduces several user interface optimisations which support content authors in their daily workflow. Focus lies on the page building process.
nl: Geysir voegt optimalisaties aan de userinterface toe die auteurs ondersteunen in hun dagelijks werk. De focus ligt op het proces om een pagina op te bouwen.

en: Editing existing Paragraphs from the front-end
nl: Bestaande paragrafen bewerken vanuit de front-end

en: Deleting existing Paragraphs from the front-end
nl: Bestaande paragrafen verwijderen vanuit de front-end

en: Next to editing Paragraphs, Geysir also allows deletion of existing paragraphs. A <em>delete</em> button is available which allows fast deletion of a Paragraph in a page.
nl: Naast het bewerken van paragrafen biedt Geysir ook de mogelijkheid bestaande paragrafen te verwijderen. Een knop <em>verwijderen</em> is beschikbaar om snel een paragraaf op een pagina te verwijderen.

en: Future additions
nl: Toekomstige toevoegingen

en: Enhancing the Drupal Author Experience.
nl: De Drupal Auteursbeleving verbeteren.

en: Author Experience
nl: Auteursbeleving

en: Edit @delta of @field of %label
nl: @delta van @field van %label bewerken
