Gif Player Field (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Display
it: Visualizzazione

en: Mode
it: Modalità

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Reference
it: Riferimento

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: Maximum upload size
it: Dimensione massima caricamento

en: File directory
it: Cartella file

en: Progress indicator
it: Indicatore di avanzamento

en: Reference method
it: Metodo di riferimento

en: Enable Description field
it: Attiva descrizione campo
