Gif Player Field (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Display
tr: Gösterim

en: Mode
tr: Kip

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Reference
tr: Kaynak

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Maximum upload size
tr: Maksimum dosya büyüklüğü

en: File directory
tr: Dosya klasörü

en: Progress indicator
tr: İlerleme göstergesi

en: Reference method
tr: Referans metodu

en: Enable Description field
tr: Açıklama alanını etkinleştir
