Gif Player Field (8.x-1.0-beta2) - en to uk translation catalogue (21 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Display
uk: Показ

en: Mode
uk: Режим

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Reference
uk: Посилання

en: Allowed file extensions
uk: Дозволені розширення файлів

en: Maximum upload size
uk: Максимальний розмір відвантаження на сайт

en: File directory
uk: Каталог файлів

en: Hover
uk: Наведення

en: Click
uk: Клац

en: Progress indicator
uk: Індикатор поступу

en: Width: @width
uk: Ширина: @width

en: Height: @height
uk: Висота: @height

en: Reference method
uk: Спосіб посилання

en: Progress indicator: @progress_indicator
uk: Індикатор прогресу: @progress_indicator

en: Enable Description field
uk: Увімкнути поле опису

en: Label: @label
uk: Мітка: @label

en: File selection handler settings
uk: Налаштування обробника для вибору файла
