Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: List
fa: فهرست

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: Audio
fa: صوتی

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Always
fa: همیشه

en: Log message
fa: گزارش

en: Explanation
fa: توضیح

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Id
fa: شناسه

en: Introduction
fa: معرفی

en: Address
fa: نشانی

en: Method
fa: روش

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: End date
fa: تاریخ پایان

en: Order
fa: سفارش

en: Pending
fa: معلق

en: Extend
fa: توسعه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Document
fa: سند

en: Context
fa: زمینه

en: About
fa: درباره

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Invalid
fa: نامعتبر

[ctx: Entity type group]
en: Content
fa: محتوا
