Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Always
fr: Toujours

en: Log message
fr: Message de journal

en: Explanation
fr: Explication

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Start Date
fr: Date de début

en: End Date
fr: Date de fin

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Address
fr: Adresse

en: Method
fr: Méthode

en: Start date
fr: Date de début

en: End date
fr: Date de fin

en: Order
fr: Ordre

en: Pending
fr: En attente

en: Extend
fr: Extension

en: Changed
fr: Modifié

en: Context
fr: Contexte

en: About
fr: À propos

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Valid
fr: Valider

en: Call to action
fr: Appel à l'action

en: Invalid
fr: Invalide

[ctx: Entity type group]
en: Content
fr: Contenu

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
