Gift Aid management (1.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Delete
de: Löschen

en: List
de: Liste

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: None
de: Keine

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: Notes
de: Hinweise

en: Always
de: Immer

en: Explanation
de: Erklärung

en: Start Date
de: Startdatum

en: End Date
de: Enddatum

en: Id
de: ID

en: Introduction
de: Einführung

en: Address
de: Adresse

en: Method
de: Methode

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Order
de: Reihenfolge

en: Pending
de: Ausstehend

en: Document
de: Dokument

en: Complete
de: Vollständig

en: Cancelled
de: Abgebrochen

en: Context
de: Kontext

en: Go back
de: Zurück

en: About
de: Über

en: Incomplete
de: Unvollständig

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: User account
de: Benutzerkonto

en: Recording
de: Aufzeichnung

en: Call to action
de: Call-to-Action

en: Internal
de: Intern

en: Donor
de: Spender

en: Invalid
de: Ungültig

en: Validity
de: Gültigkeit

en: Ongoing
de: Weitergehend

en: Evidence
de: Beweise

[ctx: Entity type group]
en: Content
de: Inhalt

en: Ended
de: Beendet
