Gift Aid management (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (37 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Notes
it: Note

en: Always
it: Sempre

en: Explanation
it: Descrizione

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Introduction
it: Introduzione

en: Address
it: Indirizzo

en: Method
it: Metodo

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: Order
it: Ordina

en: Pending
it: In sospeso

en: Document
it: Documento

en: Complete
it: Completo

en: Cancelled
it: Annullato

en: Context
it: Contesto

en: Go back
it: Indietro

en: About
it: Informazioni

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: User account
it: Profilo utente

en: Invalid
it: Scorretto

[ctx: Entity type group]
en: Content
it: Contenuti
