Gift Aid management (1.0.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Delete
nl: Verwijderen

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: None
nl: Geen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Notes
nl: Notities

en: Always
nl: Altijd

en: Explanation
nl: Uitleg

en: Start Date
nl: Begindatum

en: End Date
nl: Einddatum

en: Id
nl: ID

en: Introduction
nl: Inleiding

en: Address
nl: Adres

en: Method
nl: Methode

en: Start date
nl: Begindatum

en: End date
nl: Einddatum

en: Order
nl: Volgorde

en: Pending
nl: In afwachting

en: Complete
nl: Voltooid

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Go back
nl: Ga terug

en: About
nl: Over

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: User account
nl: Gebruikersaccount

en: Internal
nl: Interne

en: Invalid
nl: Ongeldig

en: Validity
nl: Geldigheid

[ctx: Entity type group]
en: Content
nl: Inhoud
