Gift Aid management (1.0.0-alpha4) - en to mr translation catalogue (22 entries)

en: Next
mr: पुढील

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: View
mr: बघा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: ID
mr: आय डी

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Address
mr: पत्ता

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख
