Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (34 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Audio
ar: الصوت

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Log message
ar: رسالة السجل

en: Explanation
ar: الشرح

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Address
ar: العنوان

en: Method
ar: الطريقة

en: Start date
ar: تاريخ البداية.

en: End date
ar: تاريخ النهاية.

en: Order
ar: الترتيب

en: Pending
ar: معلّق

en: Extend
ar: الوحدات

en: Changed
ar: تم التغير

en: Document
ar: وثيقة

en: Context
ar: السياق

en: About
ar: حول

en: Entity type
ar: نوع الكيان

[ctx: Entity type group]
en: Content
ar: المحتوى
    في السياق: نوع مجموعة المكون
