Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (33 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: List
eu: Zerrenda

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Edit
eu: Editatu

en: Image
eu: Irudia

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Created
eu: Sortua

en: Always
eu: Beti

en: Log message
eu: Log mezua

en: Explanation
eu: Azalpena

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: End Date
eu: Bukaera data

en: Address
eu: Helbidea

en: Method
eu: Metodoa

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Order
eu: Ordena

en: Extend
eu: Hedatu

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Document
eu: Dokumentua

en: Context
eu: Testuingurua

en: About
eu: (r)i buruz

en: Entity type
eu: Entitate mota
