Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (26 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: List
hr: Popis

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: Edit
hr: Uredi

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Default
hr: Zadano

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: Created
hr: Stvoreno

en: Log message
hr: Poruka zapisnika

en: Explanation
hr: Pojašnjenje

en: Authored by
hr: Autor

en: Start Date
hr: Od datuma

en: End Date
hr: Do datuma

en: Address
hr: Adresa

en: Method
hr: Metoda

en: Order
hr: Redoslijed

en: Context
hr: Kontekst

en: About
hr: Opis

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta
