Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (44 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Audio
hu: Hanganyag

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Always
hu: Mindig

en: Log message
hu: Üzenet

en: Explanation
hu: Magyarázat

en: Authored by
hu: Szerző

en: Start Date
hu: Kezdődátum

en: End Date
hu: Befejező dátum

en: Id
hu: Azonosító

en: Introduction
hu: Bevezetés

en: Address
hu: Cím

en: Method
hu: Mód

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Végdátum

en: Order
hu: Rendelés

en: Pending
hu: Függőben

en: Extend
hu: Bővítés

en: Changed
hu: Módosítva

en: Document
hu: Dokumentum

en: Context
hu: Szövegkörnyezet

en: About
hu: Leírás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Valid
hu: Érvényes

en: Invalid
hu: Érvénytelen

en: Validity
hu: Érvényesség

[ctx: Entity type group]
en: Content
hu: Tartalom

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
