Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (42 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: List
ja: リスト

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Audio
ja: オーディオ

en: Created
ja: 作成

en: Always
ja: 必須

en: Log message
ja: ログメッセージ

en: Explanation
ja: 説明

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Start Date
ja: 開始日

en: End Date
ja: 終了日

en: Id
ja: ID

en: Introduction
ja: 序文

en: Address
ja: 住所

en: Method
ja: メソッド

en: Start date
ja: 開始日

en: End date
ja: 終了日

en: Order
ja: オーダー

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Extend
ja: 機能拡張

en: Changed
ja: 変更済

en: Document
ja: ドキュメント

en: Context
ja: コンテキスト

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Valid
ja: 有効

en: Invalid
ja: 不正

[ctx: Entity type group]
en: Content
ja: コンテンツ

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
