Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Default
pt: Por defeito

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: Audio
pt: Áudio

en: Created
pt: Criado

en: Always
pt: Sempre

en: Log message
pt: Mensagem do registo

en: Explanation
pt: Explicação

en: Authored by
pt: Criado por

en: Start Date
pt: Data de Início

en: End Date
pt: Data de Fim

en: Introduction
pt: Introdução

en: Address
pt: Morada

en: Method
pt: Método

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Order
pt: Ordem

en: Pending
pt: Pendente

en: Extend
pt: Estender

en: Changed
pt: Alterado

en: Document
pt: Documento

en: Context
pt: Contexto

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Valid
pt: Válido

en: Invalid
pt: Inválido

en: Validity
pt: Validade

[ctx: Entity type group]
en: Content
pt: Conteúdo

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
