Gift Aid management (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: Created
ro: Creat

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Log message
ro: Mesaj jurnal

en: Explanation
ro: Explicaţie

en: Authored by
ro: Autor

en: Address
ro: Adresă

en: Method
ro: Metodă

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârșit

en: Order
ro: Comandă

en: Pending
ro: În așteptare

en: Extend
ro: Extindeți

en: Changed
ro: Schimbat

en: About
ro: Despre

en: Entity type
ro: Tip de entitate

[ctx: Entity type group]
en: Content
ro: Conținut
