Gin Admin Theme (4.0.2) - en to ne translation catalogue (41 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Status
ne: अवस्था

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Administration
ne: प्रशासनिक

en: Taxonomy
ne: टक्सोनोमी

en: Version
ne: संस्करण

en: Overview
ne: समिक्षा

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Help
ne: सहयोग

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Create
ne: सिर्जना

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Breadcrumb
ne: ब्रेडक्रम्ब

en: Web Server
ne: वेब सर्भर

en: Database
ne: डेटाबेस

en: PHP
ne: पीएचपी

en: Header
ne: हेडर

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Media
ne: मिडिया

en: System
ne: प्रणाली

en: Appearance
ne: रूप

en: Profile
ne: व्यक्तिविवरण

en: Log out
ne: लगआउट

en: Blocks
ne: ब्लक

en: Hide
ne: लुकाउनुहोस्

en: Skip to main content
ne: मुख्य सामग्रीमा जानुहोस्

en: Memory limit
ne: स्मृति सीमा

en: Primary tabs
ne: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
ne: माध्यमिक ट्याबहरू

en: Page top
ne: पृष्ठको माथि

en: Page bottom
ne: पृष्ठको तल

en: Main page content
ne: मुख्य पृष्ठको विषयवस्तु

en: Highlighted
ne: हाइलाइटेड

en: Last Cron Run
ne: अन्तिम क्रोन रन

en: Drupal Version
ne: Drupal संस्करण

en: Primary admin actions
ne: प्राथमिक व्यवस्थापकीय कार्यहरू

en: Narrow
ne: साघुरो

en: General System Information
ne: सामान्य प्रणाली जानकारी
