Gin Admin Theme (5.0.3) - en to fi translation catalogue (96 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Status
fi: Tila

en: Content
fi: Sisältö

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Version
fi: Versio

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Settings
fi: Asetukset

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: User
fi: Käyttäjä

en: Files
fi: Tiedostot

en: Create
fi: Luo

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Web Server
fi: Verkkopalvelin

en: Database
fi: Tietokanta

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Custom
fi: Oma

en: Bookmarks
fi: Kirjanmerkit

en: System
fi: Järjestelmä

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Profile
fi: Profiili

en: Close
fi: Sulje

en: Select all rows in this table
fi: Valitse kaikki taulukon rivit

en: Deselect all rows in this table
fi: Poista kaikkien rivien valinnat

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Extend
fi: Laajenna

en: Red
fi: Punainen

en: Purple
fi: Violetti

en: Shortcut
fi: Oikopolku

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Teal
fi: Sinivihreä

en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

en: Hide
fi: Piilossa

en: Green
fi: Vihreä

en: Orange
fi: Oranssi

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Memory limit
fi: Muistiraja

en: Edit %title
fi: Muokkaa %title

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Light
fi: Vaalea

en: First sidebar
fi: Ensimmäinen sivupalkki

en: Compact
fi: Kompakti

en: Includes: %includes
fi: Sisältää: %includes

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Page top
fi: Sivun yläreunaan

en: Page bottom
fi: Sivun alareuna

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
fi: Et ole vielä luonut sisältötyyppejä. Voit luoda sisältötyyppejä <a href="@create-content">sisältötyyppien lisäyssivulla</a>.

en: Includes:
fi: Sisältää:

en: Enabled: %includes
fi: Käytössä: %includes

en: Disabled: %disabled
fi: Poissa käytöstä: %disabled

en: Collapse
fi: Pienennä

en: Highlighted
fi: Korostettu

en: Light Blue
fi: Vaaleansininen

en: Show row weights
fi: Näytä rivien painokertoimet

en: Hide row weights
fi: Piilota rivien painokertoimet

en: Back to site
fi: Palaa sivustolle

en: Dark
fi: Tumma

en: Last Cron Run
fi: Viimeisin Cron-ajo

en: Third party settings
fi: Kolmannen osapuolen asetukset

en: Drupal Version
fi: Drupal-versio

en: Add @bundle
fi: Lisää @bundle

en: Dark Purple
fi: Tumma violetti

en: You have unsaved changes.
fi: Sinulla on tallentamattomia muutoksia.

en: Return to site content
fi: Palaa sivuston sisältöön

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Narrow
fi: Kapea

en: High contrast mode
fi: Suuren kontrastin tila

en: Accent color
fi: Korostusväri

en: General System Information
fi: Järjestelmän yleistiedot

en: Zero items selected
fi: Ei valittuja kohteita

en: All @count items selected
fi: Kaikki @count kohdetta on valittu

en: Select all media
fi: Valitse kaikki mediakohteet

en: Claro Green
fi: Claro vihreä

en: Same as Accent color
fi: Sama kuin korostusväri

en: The classic toolbar
fi: Klassinen työkalupalkki

en: Admin theme settings
fi: Ylläpitoteeman asetukset

en: Enable overrides
fi: Ota ohitukset käyttöön

en: Enables default admin theme overrides.
fi: Ottaa käyttöön ylläpitoteeman ohitukset.

en: Enables Darkmode for the admin interface.
fi: Ottaa käyttöön tumman tilan ylläpitoliittymässä.

en: Gin Blue (Default)
fi: Gin sininen (oletus)

en: Sidebar, Vertical Toolbar (Default)
fi: Sivupalkki, pystysuora työkalupalkki (oletus)

en: Horizontal, Modern Toolbar
fi: Vaakasuora, moderni työkalupalkki

en: Legacy, Classic Drupal Toolbar
fi: Perinteinen, klassinen Drupal-työkalupalkki

en: Gin Focus color (Default)
fi: Gin fokusväri (oletus)

en: Enables high contrast mode.
fi: Ottaa käyttöön suuren kontrastin tilan.

en: Preset accent color
fi: Esiasetettu korostusväri

en: Preset focus color
fi: Esiasetettu fokusväri
