Gin Admin Theme (5.0.7) - en to da translation catalogue (65 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Overview
da: Overblik

en: Settings
da: Indstillinger

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: User
da: Bruger

en: Files
da: Filer

en: Create
da: Opret

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Custom
da: Tilpasset

en: Appearance
da: Udseende

en: Profile
da: Profil

en: Close
da: Luk

en: Select all rows in this table
da: Vælg alle rækker i tabellen

en: Deselect all rows in this table
da: Fravælg alle rækker i tabellen

en: Log out
da: Log ud

en: Extend
da: Udvid

en: Red
da: Rød

en: Purple
da: Lilla

en: Shortcut
da: Genvej

en: Blocks
da: Blokke

en: Hide
da: Skjul

en: Green
da: Grøn

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Memory limit
da: RAM grænse

en: Edit %title
da: Redigér %title

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Yellow
da: Gul

en: Light
da: Lyst

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Compact
da: Kompakt

en: Includes: %includes
da: Indeholder: %includes

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Includes:
da: Indeholder:

en: Enabled: %includes
da: Aktiveret: %includes

en: Disabled: %disabled
da: Deaktiveret: %disabled

en: Collapse
da: Klap sammen

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Show row weights
da: Vis rækkevægte

en: Hide row weights
da: Skjul rækkevægte

en: Back to site
da: Tilbage til site

en: Dark
da: Mørkt

en: Last Cron Run
da: Sidste Cron Kørsel

en: Third party settings
da: Tredjepartsindstillinger

en: Add @bundle
da: Tilføj @bundle

en: You have unsaved changes.
da: Du har ændringer, som ikke er blevet gemt.

en: Return to site content
da: Tilbage til sitets indhold

en: Pre-content
da: Præindhold

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Narrow
da: Smal

en: Status Details
da: Statusdetaljer

en: An error occurred while trying to preview the media. Please save your work and reload this page.
da: Der opstod en fejl under forsøget på at finde opdateringer til grænsefladeoversættelsen.

en: Module Link
da: Modul-link
