Gin Admin Theme (5.0.8) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Media
bn: মাধ্যম

en: System
bn: সিস্টেম

en: Appearance
bn: অবয়ব

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Log out
bn: লগ আউট

en: Hide
bn: লুকাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব
