Gin Admin Theme (5.0.3) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Administration
ar: الإدارة

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Version
ar: النسخة

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Help
ar: المساعدة

en: Default
ar: الافتراضي

en: Layout
ar: التنسيق

en: User
ar: المستخدم

en: Files
ar: الملفات

en: Create
ar: أنشئ

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Web Server
ar: خادم الشبكة

en: Database
ar: قاعدة البيانات

en: Header
ar: الترويسة

en: Custom
ar: مخصص

en: Media
ar: ميديا

en: System
ar: النظام

en: Appearance
ar: المظهر

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Close
ar: إغلاق

en: Select all rows in this table
ar: اختر كل الصفوف في هذا الجدول

en: Deselect all rows in this table
ar: ألغ اختيار كل الصفوف في هذا الجدول

en: Log out
ar: خروج

en: Extend
ar: الوحدات

en: Shortcut
ar: اختصار

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Hide
ar: إخفاء

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Memory limit
ar: حد الذاكرة

en: Edit %title
ar: نحرير %title

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: First sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷول

en: Compact
ar: المدمج

en: Includes: %includes
ar: تشمل: %includes

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
ar: لم تقم بإنشاء أي أنواع محتوى. إذهب إلى  <a href="@create-content">صفحة إنشاء أنواع المحتوى</a> من أجل إنشاء نوع محتوى جديد.

en: Includes:
ar: يحتوي:

en: Enabled: %includes
ar: المفعلة: %includes

en: Disabled: %disabled
ar: المعطلة: %disabled

en: Collapse
ar: طي

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Show row weights
ar: إظهار أوزان الأسطر

en: Hide row weights
ar: إخفاء أوزان السطور

en: Third party settings
ar: إعدادات الطرف الثالث

en: Add @bundle
ar: إضافة @bundle
