Gin Admin Theme (8.x-3.0-beta5) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Custom
it: Personalizzato

en: Appearance
it: Aspetto

en: Close
it: Chiudi

en: Select all rows in this table
it: Seleziona tutte le righe in questa tabella

en: Deselect all rows in this table
it: Deseleziona tutte le righe in questa tabella

en: Changed
it: Modificato

en: Purple
it: Viola

en: Shortcut
it: Scorciatoia

en: Pink
it: Rosa

en: Green
it: Verde

en: Orange
it: Arancione

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Edit %title
it: Modifica %title

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Yellow
it: Giallo

en: Light
it: Chiaro

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Compact
it: Compatto

en: Drag to re-order
it: Trascina per riordinare

en: Neutral
it: Neutrale

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Light Blue
it: Blu chiaro

en: Show row weights
it: Mostra l'ordine delle righe.

en: Hide row weights
it: Nascondi l'ordine delle righe

en: Back to site
it: Torna al sito

en: Dark
it: Scuro

en: Third party settings
it: Impostazioni di terze parti

en: You have unsaved changes.
it: Sono presenti modifiche non salvate.

en: Return to site content
it: Ritorna al contenuto del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: Narrow
it: Stretto
