Gin Admin Theme (8.x-3.0) - en to tr translation catalogue (74 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Administration
tr: Yönetim

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Version
tr: Sürüm

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Help
tr: Yardım

en: Default
tr: Varsayılan

en: Layout
tr: Yerleşim

en: User
tr: Kullanıcı

en: Files
tr: Dosyalar

en: Create
tr: Oluştur

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Web Server
tr: Web Sunucusu

en: Database
tr: Veritabanı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Bookmarks
tr: Yer imleri

en: Media
tr: Medya

en: System
tr: Sistem

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Profile
tr: Profil

en: Close
tr: Kapat

en: Select all rows in this table
tr: Bu tablodaki tüm satırları seç

en: Deselect all rows in this table
tr: Tablodaki satır seçimini iptal et

en: Log out
tr: Çıkış

en: Extend
tr: Modüller

en: Red
tr: Kırmızı

en: Purple
tr: Mor

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Pink
tr: Pembe

en: Hide
tr: Gizle

en: Green
tr: Yeşil

en: Orange
tr: Turuncu

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Memory limit
tr: Bellek sınırı

en: Edit %title
tr: Düzenle %title

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Yellow
tr: Sarı

en: First sidebar
tr: İlk kenar çubuğu

en: Compact
tr: Sade

en: Includes: %includes
tr: Kapsamı: %includes

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create-content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz hiç içerik türü oluşturmadınız. Yeni içerik türü eklemek için <a href="@create-content">içerik türü oluşturma sayfasına</a> gidiniz.

en: Includes:
tr: Kapsamı:

en: Enabled: %includes
tr: Etkin: %includes

en: Disabled: %disabled
tr: Devre dışı: %disabled

en: Collapse
tr: Daralt

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Show row weights
tr: Satır ağırlıklarını göster

en: Hide row weights
tr: Satır ağırlıklarını gizle

en: Back to site
tr: Siteye dön

en: Last Cron Run
tr: Son Dönemsel Görev Çalıştırması

en: Third party settings
tr: Üçüncü parti ayarları

en: Drupal Version
tr: Drupal Sürümü

en: Add @bundle
tr: @bundle ekle

en: You have unsaved changes.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikleriniz var.

en: Return to site content
tr: Site içeriğine geri dön

en: Pre-content
tr: İçerik önü

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Narrow
tr: Dar

en: General System Information
tr: Genel Sistem Bilgileri

en: Create new media
tr: Yeni medya oluştur

en: Status Details
tr: Durum Detayı
