Gin everywhere (1.3.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Status
it: Stato

en: Author
it: Autore

en: Published
it: Pubblicato

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Not published
it: Non pubblicato

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL

en: Last saved
it: Ultimo salvataggio

en: Not saved yet
it: Non ancora salvato
