Gin everywhere (1.4.0) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Author
de: Autor

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Authoring information
de: Informationen zum Autor

en: Not published
de: Nicht veröffentlicht

en: URL path settings
de: URL-Pfadeinstellungen

en: Last saved
de: Zuletzt gespeichert

en: Not saved yet
de: Noch nicht gespeichert

en: The Gin everywhere module works with <a href="https://www.drupal.org/project/gin" target="_blank">Gin</a> theme only
de: Das Modul Gin everywhere funktioniert nur mit dem Theme <a href="https://www.drupal.org/project/gin" target="_blank">Gin</a>

en: Enables Gin’s edit form layout for every content entity.
de: Aktiviert das Layout des Gin-Bearbeitungsformulars für jegliche Inhalte.
