Gin Layout Builder (3.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: unpublished
it: non pubblicato

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Save
it: Salva

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: Last
it: Ultimo

en: First
it: Primo

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Edit %title
it: Modifica %title

en: Pagination
it: Paginazione

en: Library
it: Biblioteca

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina
