Gin Layout Builder (3.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: unpublished
pt: não publicado

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Save
pt: Guardar

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Display options
pt: Opções de exibição

en: Last
pt: Último

en: First
pt: Primeiro

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Ir para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Sections
pt: Secções

en: Edit %title
pt: Edite %title

en: Pagination
pt: Paginação

en: Library
pt: Biblioteca

en: Current page
pt: Página atual

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Last page
pt: Última página

en: First page
pt: Primeira página

en: Go to page @key
pt: Ir para a página @key

en: Back to Administration
pt: Voltar à Administração

en: Hide sidebar panel
pt: Esconder o painel da barra lateral
