Gin Login (8.x-1.0-rc5) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Reset
pt: Redefinir

en: Log in
pt: Entrar

en: Create new account
pt: Criar nova conta

en: Path to custom logo
pt: Caminho para o logo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
pt: Se você não tem acesso direto ao servidor de arquivos, use este campo para fazer o upload do seu logo.

en: Upload logo image
pt: Enviar logo

en: The custom logo path is invalid.
pt: O caminho do logo personalizado é inválido.

en: Logo image
pt: Imagem do logotipo

en: Forgot your password?
pt: Esqueceu sua senha?

en: Reset your password
pt: Recuperar senha

en: Custom Drupal Login for Gin theme
pt: Login personalizado do Drupal para o tema Gin

en: Gin Login Configuration Form
pt: Formulário de configuração de login do Gin

en: Use default logo
pt: Usar logotipo padrão

en: Brand image
pt: Logomarca

en: Use random image
pt: Usar imagem aleatória

en: Path to custom brand image
pt: Caminho para a logomarca personalizada

en: Upload Brand image
pt: Carregar logomarca
