Gin Login (8.x-1.0-rc7) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Log in
id: Login

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Path to custom logo
id: Lokasi ke logo buatan sendiri

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
id: Jika anda tidak mempunyai file logo pada server, anda bisa menggunakan isian ini untuk mengunggah logo anda.

en: Upload logo image
id: Unggah gambar logo

en: The custom logo path is invalid.
id: Alur path pada logo kustom tidak benar

en: Logo image
id: Gambar logo

en: Forgot your password?
id: Lupa kata sandi Anda?

en: Reset your password
id: Reset password anda

en: Gin Login
id: Login Gin

en: Custom Drupal Login for Gin theme
id: Login Drupal kustom untuk tema Gin

en: Gin Login.
id: Login Gin.

en: Gin Login Configuration Form
id: Formulir Konfigurasi Login Gin

en: Use default logo
id: Gunakan logo default

en: Brand image
id: Gambar pencitraan

en: Use random image
id: Gunakan gambar acak

en: Path to custom brand image
id: Lajur menuju gambar pencitraan kustom

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your brand image.
id: Jika Anda tidak memiliki akses file langsung ke server, gunakan bidang ini untuk mengunggah gambar pencitraan Anda.

en: The custom brand image path is invalid.
id: Jalur gambar pencitraan kustom tidak valid.
