Gin Toolbar Custom Menu (1.0.7) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Actions
pt: Ações

en: Settings
pt: Definições

en: Configuration
pt: Configuração

en: Role
pt: Grupo

en: About
pt: Sobre

en: Dependencies
pt: Dependências
