Group invite (2.2.2) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: Subject
fr: Objet

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Email
fr: Courriel

en: All
fr: Tout

en: Roles
fr: Rôles

en: My invitations
fr: Mes invitations

en: Sort by
fr: Trier par

en: Accept
fr: Accepter

en: No invitations available.
fr: Aucune invitation disponible.

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Decline
fr: Refuser

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Invitee mail
fr: Courriel de l'invité

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args

en: Master
fr: Principal

en: Invite members
fr: Inviter des membres

en: Invited by
fr: Invité par

en: Back to group
fr: Revenir au groupe

en: An error occurred during processing
fr: Une erreur s'est produite lors du traitement

en: Invitee
fr: Invité

en: Invited on
fr: Invité(e) le

en: Group invite
fr: Invitation de groupe

en: Invite sent to %mail
fr: Invitation envoyée à %mail

en: This field has been disabled by the plugin to guarantee the functionality that's expected of it.
fr: Ce champ a été désactivé par le plugin pour garantir la fonctionnalité attendue.

en: Remove member link
fr: Lien de retrait du membre

en: Member account
fr: Compte membre

en: Invitation status
fr: État de l'invitation

en: Register Link
fr: Lien d'inscription

en: Unable to proceed, please try again.
fr: Impossible de continuer, veuillez réessayer.

en: Remove invitation
fr: Retirer l'invitation

en: Creates invitations to group.
fr: Crée des invitations au groupe.

en: Group invitations
fr: Invitations au groupe

en: My Invitations
fr: Mes invitations

en: User invitations to Groups
fr: Invitations de l'utilisateur aux groupes

en: Inviting Members
fr: Invitation de membres

en: Sending Invites
fr: Envoi d'invitations

en: Invite sent to %invitee
fr: Invitation envoyée à %invitee

en: You have accepted the invitation.
fr: Vous avez accepté l'invitation.

en: Invite member
fr: Inviter un membre

en: Accept invitation and join group
fr: Accepter l'invitation et rejoindre le groupe

en: Invite members to group: @group_title
fr: Inviter des membres dans le groupe : @group_title

en: You have pending group invitations. <a href="@my_invitations_url">Visit your profile</a> to see them.
fr: Des invitations à des groupes sont en attente. <a href="@my_invitations_url">Visiter votre profil</a> pour les voir.
