Git Issues (8.x-1.0) - en to eo translation catalogue (6 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Description
eo: Priskribo

en: Category
eo: Kategorio

en: Save
eo: Konservu

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo
