Git Issues (8.x-1.1) - en to fil translation catalogue (6 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Last update
fil: Huling binago

en: Web services
fil: Mga serbisyo ng web
