Git Issues (8.x-1.2) - en to am translation catalogue (5 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: URL
am: ዩአርኤል
