Git Issues (8.x-1.2) - en to jv translation catalogue (6 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Description
jv: Katrangan

en: Category
jv: Kategori

en: Save
jv: Simpen

en: Last update
jv: Update mutakhir

en: Web services
jv: Layanan web
